Nieuwsbrief maart/april 2009

Verkiezingen

Op zondag 7 december 2008 vonden er in Ghana weer nieuwe presidents- en parlementsverkiezingen plaats. De huidige president John Kufuor was na twee ambtstermijnen niet meer herkiesbaar. Alles verliep heel vreedzaam en Ghana blijkt hiermee toch weer het meest stabiele land in Afrika te zijn. De uitslag op 7 december leverden geen duidelijke winnaar op, waardoor een tweede ronde nodig was op 27 december. Uiteindelijk heeft de heer Atta Mills het presidentschap gewonnen.


De economische crisis

Met alweer een paar maanden van economische recessie achter de rug , heeft onze stichting Old Tafo gelukkig nog niet zo veel last ondervonden van de crisis. Slechts enkele mensen moesten noodgedwongen hun sponsorschap opzeggen, maar inmiddels hebben zich ook weer nieuwe sponsors aangemeld, die de zorg voor deze kinderen over willen nemen.
Sinds eind vorig jaar, melden heel veel kranten, dat goededoelenorganisaties minder inkomsten zullen ontvangen, omdat de mensen zullen gaan besparen op donaties.
Omdat onze stichting in tegenstelling tot andere organisaties, slechts € 5,00 per kind aan sponsorgeld vraagt, zijn wij minder kwetsbaar. Wij blijven echter alert en blijven ons inzetten om de relatie met onze sponsors en donateurs te versterken. We hopen en vertrouwen erop dat onze trouwe gevers ons, ook in deze periode van economische tegenwind, zullen blijven steunen, zodat we de allerarmste kinderen van de school kunnen blijven helpen.

De Sponsor coördinator

Onze sponsorcoördinator, Alexander Ofosu, die sinds september 2008 werkzaam is op de Rockanjeschool, is een harde werker en houdt ons dagelijks op de hoogte van wat er op de school gebeurd en stuurt veel foto’s. ook wil hij wil graag meewerken om de relatie tussen de sponsor en het sponsorkind te versterken.


Alexander leert kinderen uit de hogere klassen nu briefjes schrijven aan hun sponsors. De kleintjes mogen tekeningen maken. De sponsors, die dit op prijs stellen, zullen dus dit jaar post kunnen verwachten van hun sponsorkind. De brieven worden gemaild of per post verstuurd naar het adres van de secretaresse, Margreeth Engels. Zij zorgt ervoor dat de post bij de sponsor komt.
De adressen van de sponsors worden niet aan de leerlingen van de school verstrekt, dit om moeilijkheden en ongewenste post voor de sponsors te vermijden. Sponsors kunnen wel rechtstreeks ( zonder hun adres te vermelden) terugschrijven naar hun kind. Vergeet u dan niet het nummer, de naam en de klas van het kind op de envelop te vermelden.

Alle post loopt vanaf heden via onze sponsorcoördinator Alexander Ofosu. Hij zorgt er voor dat het kind uw brief ontvangt en zonodig kan hij het kind dan ook helpen met het beantwoorden van de brief. Hieronder een voorbeeld om de post te versturen:

Naam,klas en nr. van het kind
Rockanje Presbyterian School
c/o Mr. Alexander Ofosu ( sponsor coordinator)
Postbox T 34
Old Tafo Kumasi
Ghana West Afrika

Heeft u vragen over uw kind? U kunt ons altijd bellen of een mailtje sturen. Wij zullen uw vraag dan zo snel mogelijk beantwoorden.

Dans, muziek en drama,

Sinds kort is er een leraar van de muziek en kunstacademie, die wekelijks les komt geven aan de kinderen van de lagere school en de Junior Highschool.
Zodoende konden de ouders uitgenodigd, op de onlangs georganiseerde, `Week voor het kind`, genieten van de culturele dansen, muziek en voordrachten, die de kinderen onder leiding van deze leraar hadden ingestudeerd.
Ouders moeten ook de onderwijzers steunen in hun belangrijk werk en met hen meedenken. Ook werden de ouders er op gewezen op de gezondheid van hun kinderen te letten en hun huis en erf zo schoon mogelijk te houden. Het belang van slapen onder een muskietennet werd nog eens benadrukt. Na afloop konden de ouders en onderwijzers nog met elkaar in gesprek gaan en hun mening geven over het belang van deze kinderweek.

De week voor het kind werd gehouden van 1 maart t/m 7 maart. In deze week werd veel aandacht besteed aan normen en waarden in de hedendaagse maatschappij. De kinderen deden mee aan toneelstukjes, waarin dit onderwerp ter sprake kwam. Enkele kinderen hadden gedichten gemaakt. In de speciale kinderdienst, die zaterdag in de kerk werd gehouden, mochten de kinderen hun werk voordragen. Veel ouders waren bij deze dienst aanwezig. Zij werden er door de dominee op gewezen om thuis een voorbeeld te zijn voor hun kinderen en hen een goede opvoeding te geven. Kinderen zijn een geschenk van God en moeten als heel kostbaar beschouwd worden. Het is beter te investeren in je kinderen, dan in aardse goederen, die op den duur niets opleveren.

Muskietennetten.

In het jaar 2004 hebben wij in samenwerking met de stichting “Wilde Ganzen” de actie: “Een net voor ieder bed”gevoerd. Hierdoor konden wij aan alle leerlingen van de school een gratis net uitdelen. Ook werd er veel voorlichting gegeven over de gevaren die de malariamug bij zich draagt.
Malaria is nog steeds een ziekte die dagelijks 3000 levens opeist. Negentig procent van alle malaria gevallen komt in Afrika voor. Een kwart daarvan treft vooral de kinderen die jonger zijn dan vijf jaar. Malaria eist jaarlijks een miljoen mensenlevens. Er overlijden jaarlijks meer mensen aan malaria dan aan AIDS.
Het is vreemd, dat er in de wereld zo weinig aandacht is voor deze ziekte, terwijl met een simpel geïmpregneerd muskietennet heel veel jonge levens gered zouden kunnen worden.

Malaria: Dit meisje is ziek en wordt in de schoolkliniek onderzocht op malaria en andere ziektes.

Op de Rockanjeschool heeft men in het begin muskietengaas gekocht en de netten zelf gemaakt om ze vervolgens aan de leerlingen te verkopen voor ± € 4,00 per stuk.
Jammer genoeg is het materiaal niet meer te krijgen, daar het wordt opgekocht door grotere organisaties. De school heeft hierdoor over enige tijd geen netten meer en vraagt ons om hulp.
Wij proberen daarom de komende maanden geld in te zamelen om zodoende via de IDA Foundation, een stichting die goedkoop medische hulp verleend aan ontwikkelingslanden,
200 muskietenneten te versturen naar de school. De met insecticide geïmpregneerde netten met de afmeting 190x180x 150 cm, kosten € 3,80 per stuk. Hier kunnen twee personen onder slapen.
Wilt u meehelpen en een of meerdere netten kopen? U kunt het bedrag dan overmaken op het rekeningnummer van onze stichting: 3557.50.007 onder vermelding van “Muskietennet”
Bij voorbaat hartelijk dank!


De keuken “Kitchen Fresh”

Zoals u weet, krijgen alle leerlingen van de Rockanjeschool om 12 uur een warme maaltijd uitgereikt. Het is een heel werk om voor zoveel kinderen te koken. De dames van de keuken beginnen daarom ook al om zes uur in de morgen met hun werk. In grote potten worden de rijst en bijgerechten op een houtvuur gekookt. Men probeert het eten zo voedzaam mogelijk te maken. Voor de hele week is er een menu gemaakt, dus iedere dag krijgen de kinderen weer iets anders te eten. Een voorbeeld van zo’n menu laat ik u even zien.

THE MENU:

MONDAY:- RICE AND STEW
TUESDAY:- GARI AND BEANS
WEDNESDAY:- RICE AND NKONTOMIRE STEW(GREEN LEAVE)
THURSDAY :- KENKEY WITH TOMATOES STEW
FRIDAY :- BRAN RICE WITH SHITU

Hieronder de verschillende ingredienten die voor de maaltijden gebruikt worden.

Click here to go to the gallery.


De kinderen moeten iedere dag 10 cedis ( ± 8 euro cent) meenemen voor de maaltijd.
Een uitzondering hierop vormen de gesponsorde en overige behoeftige leerlingen.
Aangezien het levensonderhoud in Ghana de laatste tijd duurder is geworden, heeft ook de keuken meer geld nodig om de ingrediënten te betalen. Aan de ouders is onlangs gevraagd om iets meer te betalen voor de maaltijd, namelijk 15 cedis. Dit heeft nogal wat protest veroorzaakt bij ouders, die meerdere kinderen op de school hebben. Afgesproken is nu, dat voor het eerste kind cedis 15 en voor de volgende kinderen uit het gezin 10 cedis per dag moet worden betaald. De ouderraad ging hier mee akkoord.

Vakantie

De Paasvakantie duurt van 9 april tot en met 11 mei 2009

Tot slot nog even een mededeling.

De Rockanjeschool bestaat deze maand 12 ½ jaar !!

Hartelijk gefeliciteerd Rockanjeschool!!!!